مقالات

شرایط اخذ پروانه وکالت در دبی

Lawyer Dubai

اگر دانشجوی حقوق یا وکیل دادگستری هستید، احتمالا مشتاقید در مورد شرایط اخذ پروانه وکالت در دبی بدانید در مقاله حاضر سعی شده است این شرایط توضیح داده شود.

در قوانین و مقرارات فدرال و محلی امارات متحده عربی فقط سه دسته از وکلا به رسمیت شناخته می شود:

  1. وکلای عملیاتی
  2. وکلای غیر عملیاتی
  3. وکلای در حال آموزش

نکته قابل ذکر این است که از این افراد تنها وکلای عملیاتی قادر به ارائه خدمات حقوقی در چارچوب قوانین محلی امارات عربی هستند.

قوانین محلی می تواند توسط اتباع خارجی اجرا شود، اما فقط یک تبعه دبی می تواند در دادگاه های دبی حاضر شود . برای اطلاع از مجوز صرافی در دبی نیز پیشتر توضیح داده ایم .

قوانین دبی حاکم بر حرفه وکالت:

  1. مشاوران حقوقی(غیر عملیاتی): مجاز به ارائه نظرات و مشاوره حقوقی، ثبت و انحلال شرکت ها، پیش نویس قرارداد و نمایندگی مشتری در دادگاه های داوری هستند.(می توانند از اتباع خارجی باشند)
  2. وکلای حقوقی(عملیاتی) ذکر شده در بالا می توانند از موکل خود در دادگاه های دبی دفاع کنند و علاوه بر آن توانایی آن را دارند که به دادگاه ها، مقامات قضایی، ادارات امنیتی و دادگاه های سازش مراجعه کنند.

اخذ مجوز فعالیت در دبی برای وکلا و شرکت های خارجی:

شرکت های خارجی در دبی باید از اداره امور حقوقی مجوز داشته باشند وآن را در اداره توسعه اقتصادی ثبت کنند.

بسیاری از بنگاه های حقوقی خارجی در مناطق آزاد مانند DIFC فعالیت می کنند که برای ثبت شرکت خود نیاز به یک وکیل حقوقی محلی دارند، داشتن یک نماینده حقوقی که یک شهروند اماراتی است، الزامی است.

Dubai Court

Dubai Court

شرایط اخذ پروانه وکالت در دبی توسط وکلای محلی :(اقامه دعوا در دادگاه)

  1. داشتن ملیت اماراتی
  2. داشتن حداقل 21 سال سن
  3. داشتن گواهی از دانشگاه مورد تأیید یا موسسه آموزش عالی
  4. طی کردن حداقل یک سال آموزش مدوام عملی (کارآموزی)

مجوزها باید سالیانه مورد باز ارزیابی قرارگیرد.

الزامات آموزش مداوم حرفه ای برای وکلا در دبی:

دپارتمان حقوقی دولت دبی برای حفظ استاندارد بالا در صنعت خود، کلیه افرادی که به عنوان مشاور حقوقی در دبی حضور دارند را ملزم به انجام فعالیت های مداوم توسعه حرفه ای می کند تا نیاز های متغییر مشتریان را برآورده کند.

وکلا باید 16 امتیاز از آموزش مداوم توسعه حقوقی ( CLPD) کسب کند که 8 امنیاز آن شامل فعالیت های اجباری CLPD می باشد و 8 امتیاز دیگر که باید از فعالیت های توسعه حرفه ای مصوب کسب شود توسط مشاوران حقوقی قابل کسب است.

نکته قابل ذکر این است مشاوران و کارشناسان حقوقی خارجی می توانند در امارات متحده عربی و به ویژه در مناطق آزاد در موسسه های حقوقی بین المللی فعالیت کنند، ولی الزامی است که موسسه های حقوقی خارجی یک وکیل محلی اماراتی استخدام کنند تا بتوانند در دادگاه طرح دعوا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *